KOTLE 3/4 TŘÍDA - UHLÍ

VIT

VIT - Automatický kotel na spalování eko-hrášku (černé uhlí). Je vybaven litinovým retortovým podavačem, který umožňuje prakticky bezkouřového spalování.

Výměník tepla se skládá ze čtyř horizontálních konvekčních kanálů a topných trubek. VIT se vyrábí o výkonech 20, 25, 30, 35, 40, 50, 62, 80 kW.

Kotle do 50 kW jsou vybaveny litinovým retortovým podavačem ECO .U výkonu 62 a 80 kW je kombinovaný litinovo-ocelový hořák.
VIT v zimním provozu vytápí teplovodní topení včetně teplé užitkové vody (bojler) a v létě může ohřívat pouze užitkovou vodu (boiler).

Výhodou kotle VIT je jejich nízké vypouštění množství emisí škodlivých látek do ovzduší. Kotle tohoto typu jsou uživatelsky přívětivé. Mají čistící otvor z přední strany, zásobník násypky je  nízko položen,řídící jednotka má intuitivní ovládání. POZOR! Série kotlů VIT má keramickou vložku, která vytváří ještě lepší podmínky ke spalování.

  Přečtěte si více

Kotel VIT byl certifikován výzkumným ústavem v Brně, Česká republika v souladu s novou a přísnější evropskou normou EN 303-5 / 2012. VIT má velmi dobré parametry emisí spalin (třída 3 a 4) ,vysokou účinnost (až do 89,8%) a moderní design.

Druhy paliv

Neusilujeme o to být nejlevnější na trhu! Nabízíme kvalitu a jistotu do budoucnosti!

Výhody

Pětiletá záruka na solidnost a správné fungovaní kotle.

Jsme si jisti kvalitou našich výrobků, proto dáváme na naše kotle až pětiletou záruku. Samozřejmě současně nabízíme záruční a pozáruční servis. Je také možné si v naší firmě pořídit všechny rychle se opotřebovávající součástky.

Izolace dvířek.

Izolace dvířek o tloušťce 20-30 mm.

Vysoká tepelná efektivita výměníku <88%

Způsobí maximální využití vytvořeného tepla než se toto teplo dostane ven do komínu.

Regulátor kotle s mnoha funkcemi

Splňuje požadavky mnoha zákazníků. Má nainstalované údaje o časových pásmech, obsluhu čerpadel ústředního topení a tepelného čerpadla určeného pro ohřev teplé užitkové vody. Navíc může spolupracovat s ovládacím panelem umístěným v obývacím pokoji a čidlem zkoumajícím venkovní počasí. Budete také nadšeni z funkce priority ohřevu teplé užitkové vody, obzvlášť v době letních prázdnin, kdy kotel může ohřívat jen nádrž s teplou vodou. Existuje možnost namontovaní interiérového nebo externího (změny počasí) termostatu.

Doplňková vodní ochrana "hasič"

Zcela snižuje možnost vznícení paliva v zásobníku. Pracuje na principu termostatického ventilu - když teplota na čidle překročí určitou teplotu, ventil se otevře a přivede vodu do zásobníku. (Volitelné)

Technologie výroby.

Všechny kotle jsou vyráběny na moderní výrobní lince. Používáme speciální ocelové plechy. U našich kotlů používáme velké množství ohybů, což umožňuje snížit množství svárů. Toto samozřejmě přispívá k ještě vyšší kvalitě a menší pravděpodobnosti úniku vody ze systému.

Skvělá lokalizace čisticích dvířek v přední části kotle

Umožňuje velice jednoduché a rychlé čistění výměníkových konvekčních kanálů.

Bezpečnost a čidla.

Kotel je osazen množstvím čidel a bezpečnostních prvků , které slouží k bezpečnému provozu kotle. Např. případné prohořívání paliva do zásobníku paliva kontroluje bezpečnostní čidlo nastavené na 70 stupňů.Dále pak čidlo přehřívání motoru podavače. Ve standartním provedení je kotel osazen čidlem teploty kotle,čidlem přehřátí kotle atd.

Větši zásobník na palivo (220 kg)

Toto řešení má velký vliv na snadnost provozu kotle. Kromě toho, nízká nakládací výška (umožňuje doplnění paliva). Zásobník může vydržet až 7 dnů. Během této doby se provoz kotle KMB-RP omezuje pouze na kontrolu a čištění popelníku. Možno objednat také zásobník na 300 kg.

Litinový hořák ECO

Je standardním vybavením kotle VIT do 50 kW. Umožňuje spalování uhlí ořech 2,černé uhlí. Zrnitost paliva 0-31,5 mm. Celé těleso, šnekového podavače a hořáku jsou vyrobeny ze speciální šedé litiny. Tato konstrukce poskytuje mnohem delší životnost všech komponentů v porovnání s ocelovými hořáky. Litina je odolná proti působení teploty a korozi, což je velká výhoda.

Řídící jednotka Titanic

Splňuje požadavky mnoha zákazníků. Má nainstalované údaje o časových pásmech, obsluhu čerpadel ústředního topení a  čerpadla určeného pro ohřev teplé užitkové vody (bojler). Navíc může spolupracovat s pokojovým termostatem umístěným v obývacím pokoji a nebo venkovním čidlem . Budete také nadšeni z funkce priority ohřevu teplé užitkové vody, obzvlášť v letním období, kdy kotel může ohřívat jen užitkovou teplou vodou (bojler).