vit render
KOTLE 3/4 TŘÍDA - UHLÍ

VIT

VIT - Automatický kotel na spalování eko-hrášku (černé uhlí). Je vybaven litinovým retortovým podavačem, který umožňuje prakticky bezkouřového spalování.

Výměník tepla se skládá ze čtyř horizontálních konvekčních kanálů a topných trubek. VIT se vyrábí o výkonech 20, 25, 30, 35, 40, 50, 62, 80 kW.

Kotle do 50 kW jsou vybaveny litinovým retortovým podavačem ECO .U výkonu 62 a 80 kW je kombinovaný litinovo-ocelový hořák.
VIT v zimním provozu vytápí teplovodní topení včetně teplé užitkové vody (bojler) a v létě může ohřívat pouze užitkovou vodu (boiler).

Výhodou kotle VIT je jejich nízké vypouštění množství emisí škodlivých látek do ovzduší. Kotle tohoto typu jsou uživatelsky přívětivé. Mají čistící otvor z přední strany, zásobník násypky je  nízko položen,řídící jednotka má intuitivní ovládání. POZOR! Série kotlů VIT má keramickou vložku, která vytváří ještě lepší podmínky ke spalování.

 

EKW-RAPS WITKOWSKI
KOTLE 3/4 TŘÍDA - UHLÍ

Automatický kotel EKW-RAPS s pístovým podavačem.

Systém podávání paliva je velmi efektivní až 88,2%. Použití automatického systému podávání paliva a řídící jednotky je velmi jednoduché.

Osvědčená řídíci jednotka Titanic. Kotel umožňuje spalování  černého uhlí a eko- hrášku.

Podávací píst paliva je zesílen a je osazen vyměnitelnými nerezovými prvky (škrabka). Ovládací prvky, píst, ložiska, zlepšují plynulost práce, zvyšují životnost a zajištují nízkou hlučnost. Velmi pohodlné je čištění podavače v přední části kotle. Kotel EKW RAPS je ekologický k životnímu prostředí, což potvrzují i studie ICHPW v Zabrze.

Tento kotel je nabízen pouze o výkonu 28 kW!  Tento kotel splňuje 3.třídu dle EN 303-5/2002.

22 Piecokuchnia_m
KOTLE 3/4 TŘÍDA - UHLÍ

Kotel a sporák SK, ústředního topení horního spalování s vodním pláštěm to je spojeni kotle ústředního topení se sporákem. Používá se na vytápění místnosti, přípravu teplé užitkové vody a ohřívání pokrmů. Má vodní rošt, ocelový letní rošt a pohyblivý rošt. Velká komora topeniště je přizpůsobená pro spalování dřeva a černého uhlí.

Výměník kombinovaného kotle a sporáku je vyroben z určeného na kotle atestovaného plechu špičkové kvality P265GH s tloušťkou 5 mm. Horní část sporáku je litinová deska s plotnami na ohřívání pokrmů. Zvednutí plotny umožňuje doplňovat palivo seshora, bez otevírání přikládacích dvířek. Ocelový letní rošt s nastavitelnou polohou v komoře topeniště umožňuje zahřívat pouze plotnu na ohřívání pokrmů. Kotel se sporákem je přizpůsobená k provozu s dávkovačem tahu.

Kotle jsou určeny k práci ve vodních instalacích ústředního topení otevřeného systému s gravitačním nebo vynuceným oběhem, v rodinných domech, veřejných budovách (kancelářských budovách, halách, skladech apod.)