KOTLE 3/4 TŘÍDA - UHLÍ

EKW-RAPS

Automatický kotel EKW-RAPS s pístovým podavačem.

Systém podávání paliva je velmi efektivní až 88,2%. Použití automatického systému podávání paliva a řídící jednotky je velmi jednoduché.

Osvědčená řídíci jednotka Titanic. Kotel umožňuje spalování  černého uhlí a eko- hrášku.

Podávací píst paliva je zesílen a je osazen vyměnitelnými nerezovými prvky (škrabka). Ovládací prvky, píst, ložiska, zlepšují plynulost práce, zvyšují životnost a zajištují nízkou hlučnost. Velmi pohodlné je čištění podavače v přední části kotle. Kotel EKW RAPS je ekologický k životnímu prostředí, což potvrzují i studie ICHPW v Zabrze.

Tento kotel je nabízen pouze o výkonu 28 kW!  Tento kotel splňuje 3.třídu dle EN 303-5/2002.

Druhy paliv

Neusilujeme o to být nejlevnější na trhu! Nabízíme kvalitu a jistotu do budoucnosti!

Výhody

Řídící jednotka Titanic

Splňuje požadavky mnoha zákazníků. Má nainstalované údaje o časových pásmech, obsluhu čerpadel ústředního topení a  čerpadla určeného pro ohřev teplé užitkové vody (bojler). Navíc může spolupracovat s pokojovým termostatem umístěným v obývacím pokoji a nebo venkovním čidlem . Budete také nadšeni z funkce priority ohřevu teplé užitkové vody, obzvlášť v letním období, kdy kotel může ohřívat jen užitkovou teplou vodou (bojler).

Izolace dvířek.

Izolace dvířek o tloušťce 20-30 mm.

Skvělá lokalizace čisticích dvířek v přední části kotle

Umožňuje velice jednoduché a rychlé čistění výměníkových konvekčních kanálů.

Ekologický certifikát

Kotel má certifikát testování pro "ekologická značka." Tento kotel splňuje emisní třídu 3  dle EN 303-5/2002.

Konfigurace kotle (18)

Jako jediný výrobce na trhu nabízí až 18 možných technických konfigurací pro daný typ kotle. Každé variantě je přiděleno číslo. Jedná se o velmi dobré řešení pro zákazníky, můžou snadněji popsat jejich potřeby a tak se eliminuje riziko chyb v průběhu výroby. 
POZOR !! Žádné dodatečné náklady pro volbu konfigurace!

Pětiletá záruka na solidnost a správné fungovaní kotle.

Jsme si jisti kvalitou našich výrobků, proto dáváme na naše kotle až pětiletou záruku. Samozřejmě současně nabízíme záruční a pozáruční servis. Je také možné si v naší firmě pořídit všechny rychle se opotřebovávající součástky.

Vysoká tepelná efektivita výměníku <88%

Způsobí maximální využití vytvořeného tepla než se toto teplo dostane ven do komínu.

Technologie výroby.

Všechny kotle jsou vyráběny na moderní výrobní lince. Používáme speciální ocelové plechy. U našich kotlů používáme velké množství ohybů, což umožňuje snížit množství svárů. Toto samozřejmě přispívá k ještě vyšší kvalitě a menší pravděpodobnosti úniku vody ze systému.

Palivo

Kotel EKW-RAPS může spálit: uhlí  černé a eko-hrášek . Tolerance paliva granulace je až 40 mm. Toto palivo by mělo být suché a sypké.