KOTLE 5 TŘÍDA - UHLÍ

CARBON 5

Teplovodní kotel série CARBON 5 hlavní palivo – ekohrášek. Kotel splňuje 5 emisní třídu. Tyto kotle jsou vybaveny retortovým hořákem spalujícím ekohrášek.

Úplné zasypání zásobníku palivem umožňuje bezobslužný provoz kotle ústředního topení po mnoho dnů. Řídící jednotka obsluhuje dvě čerpadla a pokojový termostat. Ocelový vodní výměník pravoúhlého tvaru je provedený z kotlové ocele P265GH o síle 6 mm (pro části, které jsou v přímém styku se spalinami) a síla 4 mm (pro ostatní části kotle). Moderní konstrukce výměníku kotle ústředního topení umožňuje dosahovat vysokou účinnost.

  Přečtěte si více

Kotle jsou určeny pro vodní systémy ústředního topení v rodinných domech, veřejných budovách (kancelářské budovy, haly, sklady apod.).
Kotle mají horizontální konvekční kanály, které se velmi snadno se udržují. Kouřovod, který je namontován na horní části kotle umožňuje velmi snadné napojení na komín.

Druhy paliv

Neusilujeme o to být nejlevnější na trhu! Nabízíme kvalitu a jistotu do budoucnosti!

Výhody

Pětiletá záruka na solidnost a správné fungovaní kotle.

Jsme si jisti kvalitou našich výrobků, proto dáváme na naše kotle až pětiletou záruku. Samozřejmě současně nabízíme záruční a pozáruční servis. Je také možné si v naší firmě pořídit všechny rychle se opotřebovávající součástky.

Izolace dvířek.

Izolace dvířek o tloušťce 20-30 mm.

Regulátor kotle s mnoha funkcemi

Splňuje požadavky mnoha zákazníků. Má nainstalované údaje o časových pásmech, obsluhu čerpadel ústředního topení a tepelného čerpadla určeného pro ohřev teplé užitkové vody. Navíc může spolupracovat s ovládacím panelem umístěným v obývacím pokoji a čidlem zkoumajícím venkovní počasí. Budete také nadšeni z funkce priority ohřevu teplé užitkové vody, obzvlášť v době letních prázdnin, kdy kotel může ohřívat jen nádrž s teplou vodou. Existuje možnost namontovaní interiérového nebo externího (změny počasí) termostatu.

Palivo

Kotel CARBON 5 může spálit: uhlí  černé a eko-hrášek . Tolerance paliva granulace je až 40 mm. Toto palivo by mělo být suché a sypké.

Technologie výroby.

Všechny kotle jsou vyráběny na moderní výrobní lince. Používáme speciální ocelové plechy. U našich kotlů používáme velké množství ohybů, což umožňuje snížit množství svárů. Toto samozřejmě přispívá k ještě vyšší kvalitě a menší pravděpodobnosti úniku vody ze systému.

Dobré umístění dvířek v přední části kotle.

Umožňuje velice jednoduché a rychlé čistění výměníkových konvekčních kanálů.

Bezpečnost a čidla.

Kotel je osazen množstvím čidel a bezpečnostních prvků , které slouží k bezpečnému provozu kotle. Např. případné prohořívání paliva do zásobníku paliva kontroluje bezpečnostní čidlo nastavené na 70 stupňů.Dále pak čidlo přehřívání motoru podavače. Ve standartním provedení je kotel osazen čidlem teploty kotle,čidlem přehřátí kotle atd.

Větši zásobník na palivo (220 kg)

Toto řešení má velký vliv na snadnost provozu kotle. Kromě toho, nízká nakládací výška (umožňuje doplnění paliva). Zásobník může vydržet až 7 dnů. Během této doby se provoz kotle KMB-RP omezuje pouze na kontrolu a čištění popelníku. Možno objednat také zásobník na 300 kg.

Regulátor PID

Moderní regulátor s PID (prodlužuje životnost  kotlů , není třeba měnit nastavení v případě použití jiného paliva. Snižuje teplotu spalin.